среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНова трагедија: Загина мотоцкилист на патот Штип – Делчево
spot_img

Нова трагедија: Загина мотоцкилист на патот Штип – Делчево

На 17.08.2022 во 19.15 часот пријавено е дека на магистралниот пат Штип – Делчево, кај место викано „Чифлички бунари“, се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „јамаха“, со бугарска национална ознака, управуван од С.Х.(50) од Кочани и патничко возило „опел вектра“, со кочански регистарски ознаки, управувано од С.С.(67) од Кочани.

По несреќата возачот на мотоциклот бил пренесен во болницата во Кочани за укажување на лекарска помош, каде им подлегнал на повредите. Увид на местото на несреќата извршиле Јавен обвинител и увидна екипа на  ОВР Кочани.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ