петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНова трагедија во македонското здравство: Синот дошол да си го земе својот...
spot_img

Нова трагедија во македонското здравство: Синот дошол да си го земе својот татко, а докторите му кажале дека починал откако паднал од терасата на клиниката!

Кавадарчанец, на возраст од 72 години, починал пред четири дена на КАРИЛ, откако од терасата од третиот кат на Дигестивната хирургија паднал на вториот кат.

Несреќата се случила во неделата вечерта околу три часот по полноќ. Ден претходно бил опериран од жолчка, а во понеделникот требало да си замине дома.

Кога пристигнал неговиот син да го земе, докторот му ја раскажал случката, објави Канал 5.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ