среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНова сообраќајна несреќа ја стресе Македонија: Пет лица повредени, со „Ауди А6“...
spot_img

Нова сообраќајна несреќа ја стресе Македонија: Пет лица повредени, со „Ауди А6“ излетале од експресниот пат кај Штип

На 25.07.2022 околу 09.25 часот во СВР Штип било пријавено дека на експресниот пат, на околу 7км пред клучка „Три Чешми“, И.Г.(33) од Штип, управувајќи патничко возило „ауди а6“ со привремени (цол) таблички од Сојузна Република Германија, изгубил контрола и излетал од патот, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатниците З.П(61) и П.П.(58), двајцата од Берово, а со телесни повреди се здобиле Т.П.(35) од Пехчево и М.Е.(49) од Штип, констатирани во Клиничка болница Штип.

Увид местото извршила екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ