среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНова сообраќајна несреќа - Прегазен пешак во центарот на Штип
spot_img

Нова сообраќајна несреќа – Прегазен пешак во центарот на Штип

На 14.09.2022 во 13.15 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Маршал Тито“ во Штип, патничко моторно возило „цитроен“ со штипски регистарски ознаки, управувано од С.Р.(36) од Штип, удрило во Д.М.(63) од с.Доброшани, штипско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Д.М. констатирани во Клиничката болница во Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ