понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНова сообраќајна несреќа во Штип - Тројца повредени во судир кај археолошкиот...
spot_img

Нова сообраќајна несреќа во Штип – Тројца повредени во судир кај археолошкиот локалитет Баргала

На 24.05.2023 во 18.50 часот било пријавено дека на локалниот пат Штип – Плачковица, во близина на археолошки локалитет Баргала, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“, управувано од С.Д.(24) од с.Аргулица – општина Карбинци и патничко возило „форд фиеста“, управувано од М.С.(52) од Штип, двете со штипски регистарски ознаки, информира МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила сопатничката од возилото „форд фиеста“, З.М.(27) од Штип, а двајцата возачи се здобиле со телесни повреди, констатирани во Клиничката болница Штип.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ