сабота, септември 30, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаНова паника кај граѓаните - Земјотрес ја стресе Македонија предмалку
spot_img

Нова паника кај граѓаните – Земјотрес ја стресе Македонија предмалку

Земјотрес со јачина од 3.2 степени според Рихтер предмалку ја стресе Македонија.

Епицентарот на земјотресот е на десетина километри од Делогожда, а се случи во 10 часот и 14 минути.

Земјотресот бил на длабочина од само 2 километри, па поради тоа, како што јавуваат граѓаните во околните населени места, земјотресот се почувствувал со посолен интензитет но траел кратко.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ