среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаСценаНова музичка револуција во Штип: Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот...
spot_img

Нова музичка револуција во Штип: Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на „Макфест“

Музичарот Роберт Саздов од ,,Куку леле” е новиот уметнички директор на реномираниот фестивал за забавни мелодии ,,Макфест” кој ќе се одржи на 21-ви и 22-ри октомври во Штип, пишува Фокус.

Тој доаѓа на местото на Владимир Дојчиновски – Дојчин, и за 37-то издание на манифестацијата се најавуваат голем број на промени.

Годинава на сцената на Домот за култура ,,Ацо Шопов” во Штип ќе настапат околу 25 музичари, помеѓу кои Ламбе Алабаковски, Тамара Тодевска, Лара Иванова, Ален Исламовиќ, како и Викторија Лоба.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ