сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНова „зелена“ на Бислимовски: Треба да бидеме среќни, се плашам дека во...
spot_img

Нова „зелена“ на Бислимовски: Треба да бидеме среќни, се плашам дека во јануари ќе велиме дека цените на горивата што биле во лето се супер

Ситуацијата на светските берзи ќе станува уште полоша, изјави вечерва претседателот на Регулаторната комисија за Енергетика, Марко Бислимоски.

Тој беше гостин во Тема на денот на ТВ Сител и даде песимистичка изјава дека смета оти ситуацијата со горивата ќе станува се полоша.

„Јас тоа што го гледам на светските берзи, ситуацијата со цената на нафтата ќе станува полоша и полоша. Сега можеби и треба да бидеме среќни … многу се плашам, да не се доведеме во ситуација, во јануари или во февруари да кажуваме дека оваа цена што беше во мај и јуни беше супер“, изјави Бислимовски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ