сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМузикаНова драма на Евровизија: Албанската претставничка „леташе“ двоглав орел среде сцена (ВИДЕО)
spot_img

Нова драма на Евровизија: Албанската претставничка „леташе“ двоглав орел среде сцена (ВИДЕО)

Албанската пејачка Ронела Хајати (32) синоќа ја отвори Евровизија, првото полуфинале во Торино, Италија.

Ронела имаше експлозивен настап, кој вклучуваше провокативна комбинација на облека, качување врз момците со кои ја изведе песната, како и впечатлива кореографија со косата.

На крајот од настапот, Ронела „леташе“ двоглав орел.

Меѓутоа, Ронела Хајати не се пласираше во финалето, поради што беше видно вознемирена.

Организаторите претходно го цензурираа нејзиниот настап, поради, како што беше наведено, голотија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ