недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаНикој не може против народот: Ламбе е ослободен од притвор
spot_img

Никој не може против народот: Ламбе е ослободен од притвор

Истече притворот за македонскиот поп пејач Ламбе Алабаковски, кој на четврти јуни го потпали бугарскиот клуб „Ванчо Михајлов“ во Битола при што изгоре влезната врата. Не му е продолжен притворот за кривичното дело предизвикување на општа опасност за кое се товари. Но, како што рече неговиот адвокат Дарко Стефановскиза „СДК“, како мерка на претпазливост одеземен му е пасошот.

Алабаковски беше упасен на седми јуни, а два дена по изрекувањето на мерката притвор таа беше преиначена во куќен притвор.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ