среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНе стивнуваат тензиите: Функционер на ДУИ му се закани на Антонио Милошоски...
spot_img

Не стивнуваат тензиите: Функционер на ДУИ му се закани на Антонио Милошоски дека ќе му ги искрши рацете и нозете! (ФОТО)

Пратеникот Антонијо Милошоски во моментов се наоѓа во полициската станица Центар во Скопје, каде пред надлежен началник го пријавува функционерот на ДУИ Вaлмир Азири, државен секретар во Министерството за култура за синоќа искажаните закани со физичко насилство кон Милошоски кои воедно се и говор на омраза, пишува МКД. мк. Азири синоќа преку Фејсбук повика на физичко насилство против Милошоски, со нанесување на телесни повреди.

Според порталот, кривичното дело може да се дефинира според член 394 – г од Кривичниот законик.

Инаку, Азири го избришал својот пост, но е веќе пренесен од многу медиуми, а воедно, МВР може со официјално барање упатено до Фејсбук (Мета) преку ајпи адреса да го добие постот како материјален доказ.

Aзири од својот Фејсбук како реакција на вчерашниот инцидент во Собранието на Македонија, кога претседателот на Комисијата за европски прашања Арбер Адеми кон опозицијата фрлаше предмети, порача: „Антиалбанец како Антонио Милошоски заслужува повеќе. Помина времето на продавачите на магла. Новите генерации Албанци ќе им ги скршат рацете и нозете на сите што ќе се обидат да ги омаловажат Албанците.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ