петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНепребол - Тага до небото: Почина Анета Јовановска, младата мајка за која...
spot_img

Непребол – Тага до небото: Почина Анета Јовановска, младата мајка за која се сплоти цела Македонија

Тажна вест се прошири на социјалните мрежи. На 34 години почина Анета Јовановска, сопруга и мајка на две малолетни деца.

Во декември минатата година за неа се собираа донации за да може да го продолжи лекувањето во Турција. За таа цел беа потребни 18.000 евра.

За жал, Јовановска ја загуби битката со карцином на бели дробови.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ