среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНепознат сторител го подметнал пожарот на депонијата во Штип - „Трешена Скала!?
spot_img

Непознат сторител го подметнал пожарот на депонијата во Штип – „Трешена Скала!?

Непознат сторител предизвикал пожар на депонијата „Трешена Скала“ во близина на Штип.

Вчеравечер противпожарната служба веднаш интервенирала, а дополнително на терен излегле и екипите на ЈП Исар, заедно со директорот, Трајче Здравков.

Претходно бил и искршен видео надзорот кој беше поставен на депонијата, па за сега сторителот останува непознат. Пожарот е лоциран од стручни служби и противпжарната служба, кои итврдиле дека имало истурено масло и друг вид суровински материјал што е запалив.  

Во овој случај сторителот ќе биде пријавен до надлежните служби, бидејќи ова намерно потпалување на градската депонија, веќе се случува повеќе пати со што се додведува во опасност и функционирањето на претпријатието и здравјето на граѓаните. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ