петок, март 31, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsНема крај, затворот во Штип се претвори во расадник на „бело“ -...
spot_img

Нема крај, затворот во Штип се претвори во расадник на „бело“ – Повторно пронајдена дрога!

Полицијата пронајде дрога во затворот во Штип.

Од МВР информираа дека бил извршен службен разговор со тројца осуденици Ќ.Ј.(38) од Струмица, И.С.(44) и А.Д.(40) од Свети Николе, а прашкастата материја ја одзеле за понатамошна постапка.

Се работи на расчистување на случајот, по што ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ