среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНезаборвна ноќ на штипска „Пастрамалијада“ - Ерупција од емоции како печат на...
spot_img

Незаборвна ноќ на штипска „Пастрамалијада“ – Ерупција од емоции како печат на неодоливата и единствената Јелена Розга (ФОТО)

Синоќа Штип беше главен центар на Источна Македонија, заеднички се сплотивме во име на забавата, музиката и дегустацијата на препознатливиот бренд – “Штипска пастрамајлија”.

Со спектакуларен музички перформанс на ДНК, Џамбо, Јелена Розга, по две години и официјално е отворено четиринаесеттото издание на “Пастрамалијадата”.

Сите патишта водат и денеска во Штип, ве покануваме да бидете присутни на уште една незаборавна ноќ!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ