среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонија„На здравје бричење“: Од понеделник се пуштаат во употреба патарините на...
spot_img

„На здравје бричење“: Од понеделник се пуштаат во употреба патарините на автопатот Штип – Миладиновци!

Штипјани од понеделник ќе бидат изложени на уште поголема мака, особено ако се има в предвид дека патот кон Свети Николе и Скопје ќе ги чини финансиски многу повеќе отколку сега.

Според најавите од Министерството за транспорт, од понеделник ќе се пуштат во употреба патарините на автопатот Штип – Миладиновци. Ова значи дека за патување до Свети Николе ќе треба да се платат дополнителни 140 денари, додека во правец за Скопје, 320 денари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ