среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаБалканНа Вучиќ му „пукна филмот“ : ,,Баш ме брига” за Америка, Русија...
spot_img

На Вучиќ му „пукна филмот“ : ,,Баш ме брига” за Америка, Русија и Европа (ВИДЕО)

Не ме интересираат ни западните ни источните амбасади, ,,баш ме брига” за Американците, Русите и Европјаните, изјави претседателот Вучиќ запрашан каков ќе биде ставот на Србија за барањето на западните сојузници за српското придружување кон санкциите кон Русија.

Овие пет години ќе носам одлуки од интерес за Србија, не се плашам да останам и сам, изјави Вучиќ кој пред триесетина дена доби нов мандат на чело на Србија.

Вучиќ во изјавата не ги спомена Кинезите од каде пред само дваесет дена Србија доби најмодерно дефанзивно противвоздушна оружје.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="und" dir="ltr">Gde ste miševi? <a href="https://t.co/TtX1oroQB2">pic.twitter.com/TtX1oroQB2</a></p>&mdash; alexaalexandar (@alexaalexandar1) <a href="https://twitter.com/alexaalexandar1/status/1520355537858314241?ref_src=twsrc%5Etfw">April 30, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ