среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаНекатегоризираноНајслаткото нешто кое ќе го видите денес: Еве како изгледаат бебињата лавчиња...
spot_img

Најслаткото нешто кое ќе го видите денес: Еве како изгледаат бебињата лавчиња во скопската зоолошка градина (ФОТО)

Пред нецел месец, во скопската зоолошка градина се родија бебиња лавчиња. Тие малку пораснаа и ќе бидат вистинска радост за посетителите.

„На 24 дена од раѓањето, лавчињата одлично напредуваат. Бела е одлична мајка и грижливо ги чува“, посочува директорот на ЗОО Скопје, Кристијан Стаменов.

Фотографиите се авторско дело на Горан Анастасовски.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ