сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаНАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска
spot_img

НАЈНОВА ВЕСТ: Земјотрес во Македонија ноќеска

Земјотрес во 1 часот и 27 минути по полноќ е регистриран во југозападна Македонија, со епицентар на 2 километри од Кичево.

Според сеизмолошките станици станува збор за послаб потрес од 2.8 степени по Рихтер. Земјотресот е на длабочина од 2 километри.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ