понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаСценаНаташа Беквалац ја објави својата најинтимна песна досега
spot_img

Наташа Беквалац ја објави својата најинтимна песна досега

Поп-пејачката Наташа Беквалац често истакнувала дека нејзиниот живот е полн со тајни кои вешто ги крие, а сега одлучи и јавно да ги сподели.

Имено, таа ја објави својата долго најавувана песна наречена „Тајни“, за која истакнува дека е убедливо најинтимната песна што ја отпеала во нејзината 22-годишна кариера.

По примерот на реченицата од филмот Титаник дека срцето на секоја жена е неистражен океан полн со тајни, таа вели дека нејзините се мрачни исто коллку што се и светли.

– Штом првпат ја слушнав „Тајни“, знаев дека тоа е моја песна и дека сигурно ќе одбележи дел од мојата кариера, но некое време се плашев да влезам во студио и да ја отпеам бидејќи имав впечаток дека е преголема за мене. Решив да ја снимам токму таква, недоволно голема и моќна. Затоа што и мојата душа е таква. Им должам огромна благодарност на сите кои ми помогнаа да ви ги откријам моите Тајни, бидејќи ништо не би било возможно без луѓето кои несебично ги споделуваат своите таленти со мене – вели Наташа.

Автори на песната се Милош Рогановиќ и Ателје Траг, а спотот го сработија Душан Петровиќ и Александар Батајиќ, додека за визуелниот идентитет на Наташа во „Тајни“ се уште е задолжена нејзината сестра Кристина.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ