петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНаселба Сењак добива ново уредено катче за рекреација и одмор (ФОТО)
spot_img

Населба Сењак добива ново уредено катче за рекреација и одмор (ФОТО)

Денеска беше извршен увид во градежните активности за изградба и уредување на новото спортско рекреативно игралиште во населба Сењак 4.

Со реализирање на вакви проекти секоја населба ќе има соодветни места за спортување и рекреација на сите генерации.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ