петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsНаселбата Три Чешми во Штип добива ново спортско игралиште! (ФОТО)
spot_img

Населбата Три Чешми во Штип добива ново спортско игралиште! (ФОТО)

Населбата Три Чешми наскоро ќе добие нов модерен, урбан, целосно осветлен и ограден спортски терен со специјализирана тартан подлога.

Општина Штип има за цел секоја населба да добие нова современа спортска инфраструктура, на која ќе рекреираат и спортуваат нашите сограѓани.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ