среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМагазинЗдравјеНаправете си напивка која ги топи масните наслаги
spot_img

Направете си напивка која ги топи масните наслаги

Оваа напивка ги топи масните наслаги.

Состојки:

1 лажичка сув зелен чај, 1 стапче цимет, 4 ловорови листови, 8 децилитри вода.

Подготовка:

Зовријте ја водата, а потоа тргнете од рингла, па додајте го циметот, ловоровите листови и лажичката зелен чај.

Смесата оставете ја да отстои 15 минути, прецедете го чајот и вашата напивка е подготвена.

Чајот е најдобро да се пие три пати дневно: наутро на празен желудник, втората шолја веднаш после појадок и третата пред спиење.

Оваа напивка совршено ги согорува масните наслаги на стомакот, бутовите и задникот, ги забрзува метаболитичките процеси во организмот и го подобрува варењето.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ