петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМонструм на нозе ја крена цела Битола: Старец прво го заклучил во...
spot_img

Монструм на нозе ја крена цела Битола: Старец прво го заклучил во станот, па силувал 8-годишно дете

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години од член 188 став 1 од Кривичниот законик.

Осомничениот 71-годишник на 25 септември, во својот дом во Битола, извршил други полови дејствија врз осумгодишно дете, кое го заклучил во станот. Надлежниот јавен обвинител до судијата на претходна постапка од Основниот суд во Битола достави предлог за определување мерка притвор за осомничениот.

Судијата го прифати предлогот и на осомничениот му определи притвор во траење од 30 дена.​

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ