недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsМомче од Штип физички нападнало малолетничка со која претходно биле во врска
spot_img

Момче од Штип физички нападнало малолетничка со која претходно биле во врска

Полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода 18 годишниот А.И. од Штип, со живеалиште во селото Нов Караорман општина Карбинци, затоа што физички нападнал малолетничка од Штип, со која претходно бил во врска.

Според известувањето од Министерството за внатрешни работи, настанот се случил вчера, во 22 часот и 20 минути во Штип. По документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ