недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsМодерен Штип на дело: Населба Сењак 4 добива современ парк со повеќенаменски...
spot_img

Модерен Штип на дело: Населба Сењак 4 добива современ парк со повеќенаменски детски игралишта и содржини (ФОТО)

Наскоро населба Сењак 4 ќе добие современ парк со повеќенаменски детски игралишта и содржини.

Градоначалникот Иван Јорданов истакна дека тендераката постапка за реализација на проектот е во завршна фаза.

„Во следните неколку недели очекувам да се заврши проектот, кој предвидува изградба на повеќенаменско детско игралиште, игралиште за мал фудбал со вештачка трева, ново игралиште за баскет, целосно осветлување и уредување со нова урбана опрема“, изјави Јорданов на својот ФБ профил.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ