вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија„Ми заплакало селото Ваташа“ - Македонската публика се разнежни од емотивниот настап...
spot_img

„Ми заплакало селото Ваташа“ – Македонската публика се разнежни од емотивниот настап на Џамбаз и Андријана (ВИДЕО)

Синоќа се емитуваше овогодинешното издание на Златна бубамара на популарноста. Низа награди, многу настапи, шеги, смеа…

Еден настап ја расплака македонската публика. Бура од емоции предизвика пеењето на Андријана Јаневска и рецитирањето на Игор Џамбазов.

Еден од најдобрите македонски вокали ја запеа „Ми заплакало селото Ваташа“, а актерот и шоумен ја рецитираше „Цветови“ од Славко Јаневски.

В Тиквешко негде, в некое село,
кај в слана тивко венеше цвете,
– убија дете.

Нивниот моќен настап погледнете го во продолжение, во видеото после седмата минута.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ