вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортМиовски е незапирлив, Штипјанецот „решета“ мрежи во Шкотска!
spot_img

Миовски е незапирлив, Штипјанецот „решета“ мрежи во Шкотска!

Бојан Миовски не престанува со постигнување голови, по трансферот во шкотски Абердин.

Македонскиот голгетер стрелаше и на денешната средба против Мадервел. Овојпат биеше со глава и донесе 1-1 за домашниот тим.

Одличната завршница му овозможи на младиот напаѓач да се израдува на третиот сезонски погодок во дресот на новата екипа.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ