петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМечка „заигра“ среде улица во Битола (ВИДЕО)
spot_img

Мечка „заигра“ среде улица во Битола (ВИДЕО)

Синоќа околу 00.30 часот во битолската населба Буковски ливади беше снимена мечка како трча низ улиците, објави веб-порталот „Апла.мк“.

Ова не е првпат животното да се симне во градот, а во минатото граѓаните на населбата пријавувале и штети.

Видеото од мечката може да го погледнете во продолжение.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ