петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsМВР со нова акција: Приведени две лица во Штип, пронајдена марихуана
spot_img

МВР со нова акција: Приведени две лица во Штип, пронајдена марихуана

На 17.10.2022 во 13.20 часот на ул.„Димитар Влахов“ во Штип  од страна на полициски службеници  од Полициската станица Штип приведени се С.А.(29) и Р.А.(32) од Штип, бидејќи при преглед на возилото во кое биле затекнати и кај С.А. била пронајдена марихуана.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ