недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаШтип NewsМВР во засега неуспешна мисија: Штипски полициски возила како во филмска акција...
spot_img

МВР во засега неуспешна мисија: Штипски полициски возила како во филмска акција по дилер на дрога, лицето е се уште во бегство (ВИДЕО)

На социјалните мрежи одекна ексклузивна снимка од потера по нарко дилер во Штип од страна на припадниците на штипската Полиција.

Видеото е снимено кај кружниот тек во населба железничка на самиот влез на Штип.

Лице на возраст од 25 год пред да биде сопрен од полиција фрлил ранец во кој е пронајдена поголема количина на бела грутчеста материја и нелолку опаковки полни со марихуана.

Веднаш потоа започнува полициска филмска потерата по улиците на Штип која за среќа завршува без настрадани. За жал полицијата не успева во акцијата и лицето во моментот се наоѓа во бегство.

Како што дознаваме во возилото со лицето се наоѓала уште една женска особа на 29 години.

https://infomax.mk/wp-content/uploads/2022/08/video-1659637437-1.mp4?_=1

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ