петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаМВР во акција: Пронајдена грутчеста материја на наплатна станица „Миладиновци“
spot_img

МВР во акција: Пронајдена грутчеста материја на наплатна станица „Миладиновци“

Двајца беровчани лишени од слобода, на наплатна рампа кај нив полицијата пронашла грутчеста метерија.

На 13.04.2023 во 22.05 часот на наплатна станица „Миладиновци“ на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници ги лишиле од слобода И.Р.(22) и И.З.(38) двајцата од Берово, затоа што кај И.Р. била пронајдена и одземена бела грутчеста материја.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ