петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМВР во акција: Приведен млад Штипјанец по распишана потерница
spot_img

МВР во акција: Приведен млад Штипјанец по распишана потерница

Денеска во 11.55 часот во населбата Ќерамидница, од полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје бил лишен од слобода Е.А.(19) од Штип.

За него била распишана централна потерница по наредба од Затвор Струмица, каде издржувал казна затвор за сторено кривично дело по чл.242 од Кривичниот законик, а дополнително за него се води постапка во Основен Суд Штип поради сомнение за сторени други кривични дела по чл.236), Е.А. ќе биде предаден на надлежната казнено-поправна установа.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ