среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаНекатегоризираноМВР во акција: Приведени мигранти од Пакистан засолнети во с. Стар Караорман,...
spot_img

МВР во акција: Приведени мигранти од Пакистан засолнети во с. Стар Караорман, штипско!

На 16.06.2022 околу 19.30 часот на регионалниот пат Штип – Палчковица, во с.Стар Караорман, штипско, полициски службеници од Полициската станица  Штип  затекнале три лица – мигранти од Пакистан.

Лицата биле предадени во прифатниот транзитен центар „Винојуг“ во Гевгелија за понатомашна постапка.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ