среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаМВР во акција, вчера фрчеле казни во Штип!
spot_img

МВР во акција, вчера фрчеле казни во Штип!

На 12.05.2022 на подрачјето на СВР Штип била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. За време на контролата биле констатирани 32 прекршоци, од кои 26 надвор од  населено место и 6 во населено место.

На сите возачи им биле изречени соодветни санкции. Санкционирани биле и 15 други видови на прекршоци, од кои 4 за управување возило без возачка дозвола, 1 за технички неисправно возило, 1 за управување возило под дејство на алкохол, 2 за некористење сигурносен појас, 2 за некористење кацига и 5 за непрописно паркирање.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ