петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМВР билтен: Приведен штипјанец, крадел од маркети и подруми во станбена зграда
spot_img

МВР билтен: Приведен штипјанец, крадел од маркети и подруми во станбена зграда

Полициски службеници од Одделението за крим полиција и Отсекот за општ криминал при СВР Штип, по преземени оперативни мерки и активности, расчистија четири кривични дела „тешка кражба“, извршени во периодот од 12.10. до 26.10.2022 од маркети и подруми во станбена зграда на подрачјето на Штип.

Поради сомнение дека ги извршил делата, од слобода бил лишен А.М.(39) од Штип.

Во службен разговор во полициска станица тој ги признал кривичните дела. Дел од украдените предмети биле пронајдени и вратени на оштетените граѓани. По комплетирање на случаите против него ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ