сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМВР: Автомобил прегазил две жени во Штип, една со тешки телесни повреди...
spot_img

МВР: Автомобил прегазил две жени во Штип, една со тешки телесни повреди префрлена во Клиничка болница

На 13.04.2022 околу 23.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на крстосница од улиците „Васил Главинов“, „Генерал Михајло Апостолски“, „Вита Поп – Јорданова“ и мост кој ги поврзува со кеј „Маршал Тито“ во Штип, патничко возило „матиз“, со штипски регистарски ознаки, управувано од Е.Л.(47) од Штип, удрило во пешаците Р.К.(70) и Г.Т.П.(62) од Штип.

Во несреќата, Г.Т.П. се здобила со тешки телесни повреди, а Р.К. се здобила со телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Штип. Извршен бил увид на местото од увидна екипа од Полициската станица во Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ