среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsМајка му испраќала таблети бупренофин на синот во штипскиот затвор преку брза...
spot_img

Мајка му испраќала таблети бупренофин на синот во штипскиот затвор преку брза пошта

СВР Штип поднесе кривична пријава против В.Т.(39) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Во октомври 2022 година, пријавениот со посредство на негов другар, набавил повеќе таблети бупренофин, по што ги ставал во прехрамбени продукти, а потоа неговата мајка преку брза пошта ги испраќала во Канзено-поправната установа Затвор Штип, каде што издржувал затворска казна.

Таблетите биле пронајдени при контрола на затворската полиција.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ