среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонците плаќаат патарини за свињи да ги газат автопатиштата: Бизарна сообраќајка со...
spot_img

Македонците плаќаат патарини за свињи да ги газат автопатиштата: Бизарна сообраќајка со тешки телесни повреди на делницата Штип – Миладиновци

На 09.09.2022 во 03.00 часот било пријавено дека на автопатот Скопје-Штип во близина на наплатна рампа Преод, патничко моторно возило “сеат леон“ со скопски регистарски ознаки, управувано од В.А.(19) од с.Батинци-скопско удрило во диви свињи, а потоа и во запрено патничко моторно возило “ауди А6“ со скопски регистарски ознаки, во кое бил возачот Б.С.(26) од с.Средно Коњари-скопско.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците од возилото “сеат леон“ А.М.(19) и М.И.(26) двајцата од с.Батинци, а со телесни повреди се здобиле В.А. и Б.С., констатирани во Комплексот клиники “Мајка Тереза“-Скопје.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ