петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаМакедонско оро среде Манчестер: „Само една има вистина, има една Македонија“
spot_img

Македонско оро среде Манчестер: „Само една има вистина, има една Македонија“

Повеќе од 600 Македонци од сите страни на светот дојдоа да ја бодрат фудбалската репрезентација на Македонија на вечерашниот натпревар против Англија, во квалификациите за ЕВРО 2024. Ечи во центарот, на „Пикадили стрит“ – „Само една има вистина, има една Македонија“.

Во фан зоната, се играше и традионалното македонско оро.

Атмосферата е фантастична, а англиските фанови засега се мирољубиви со гостите од Македонија.

Топспорт од Манчестер.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ