петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонски навивачи го оставија без зборови бугарскиот новинар: Вие го имате Заев...
spot_img

Македонски навивачи го оставија без зборови бугарскиот новинар: Вие го имате Заев и Азис, а ние Гоце Делчев, Горан Пандев, Јане Сандански (ВИДЕО)

Македонски навивач ја шокираше новинарската екипа на БТВ која го праша за тоа што мисли за бугарскиот народ, во пресрет на натпреварот помеѓу Македонија и Бугарија во Лигата на нации.

Навивачот им посочи дека ние си имаме свои и тие си имаат свои херои, но она што е најинтересно е што помеѓу бугарските херои тој го напомена и екс премиерот Зоран Заев.

Погледнете го видеото и реакцијата на новинарската екипа:

https://fb.watch/doxk2L07UJ/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ