петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортМакедонски бисер денес по 47 пат во Штип
spot_img

Македонски бисер денес по 47 пат во Штип

Борачите го одржаа последниот тренинг пред почетокот на 47.Македонски бисер што ќе се одржи денес во Штип во спортската сала „Јордан Мијалков“.

Елеминациските борби почнуваат во 10 часот, а во 17 е свечното отворање, додека борбите за медали во 17:30.

На Меѓунардниот турнир во борење ќе настапат 85-90 борачи од 14 репрезентаци: Албанија, Бугарија, Хрватска, Србија, Косово, Грција, Молдавија, Литванија, Шпанија, Кипар, Англија, Романија, Израел и Македонија со две селекции А и Б.

Македонија ќе настапи со најдобрите борачи.

Делегат од ОСБ е од Романија.

Извор: ipon.mk

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ