среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонските фудбалери доминираат во Италија: Младински репрезентативец потпиша за Сампдорија! (ФОТО)
spot_img

Македонските фудбалери доминираат во Италија: Младински репрезентативец потпиша за Сампдорија! (ФОТО)

Како што пренесуваат медиумите во Италија, натурализираниот македонски младински репрезентативец Абиола Бамијоко од вчера и официјално е нов член на Сампдорија. Досега играл за екипи од Финска.

Бамијоко има само 17 години, игра во дефанзивата а има и македнски пасош. Тој сеуште нема настап за Македонија на официјален меч, освен на неофицијални натпревари на неколку кампови кои ФФМ ги организираше во минатиот период.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ