петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортМакедонските спортисти парадираа на Европските игри во Краков, Павлов стартува против Сабиецки...
spot_img

Македонските спортисти парадираа на Европските игри во Краков, Павлов стартува против Сабиецки од Полска

Македонските репрезентивци на Европските игри во Краков синоќа го развеаа знамето на церемонијата на свеченото отворање.

Емил Павлов и Милјана Релјиќ ги предводеа 17-те олимпијци кои веќе почнаа да се натпреваруваат за Македонија на третото издание на оваа спортска манифестација.

Меѓу најголемите адути за медал на Македонија ќе бидат Павлов, Релјиќ, Георгиевски…

Емил Павлов во првиот меч на Европските игри во Краков, Полска, на карате турнирот ќе се сретне со Милош Сабиецки од Полска.

Борбата на програмата е денес со почеток во 12:30 часот.

Група А:

Емил Павлов – Бурак Ујгур (Турција) 13:10 ч.

Емил Павлов – Стеафн Команеску (Романија) 13:34 ч.

Емил Павлов – Милош Сабиецки (Полска) 12:30 ч.

Да потсетиме, на првите Европски игри во Баку, Азербејџан, во 2015 година Павлов освои бронзен медал. Ова му е трет настап на ЕИ.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ