петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаМакедонската музичка легенда Ферус Мустафов се бори за живот во болница -...
spot_img

Македонската музичка легенда Ферус Мустафов се бори за живот во болница – Да се помолиме за „Кралот“ на саксофонот на сите времиња

Откако вчера одреден број на медиуми објавија дека наводно починал популарниот музичар Ферус Мустафов се огласија од неговото семјество.

На социјалната мрежа Фејсбук се огласи Ферчо Мустафов кој ги демантираше вестите дека познатиот музичар починал во болница.

„Мојот дедо Ферус Мустафов не е починат, но вистина е дека е во болница и се бори за својот живот“, напиша неговиот внук.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ