вторник, март 21, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаМакедонија со свој претставник во Англија: Пендаровски доби улога да „сочувствуава“ и...
spot_img

Македонија со свој претставник во Англија: Пендаровски доби улога да „сочувствуава“ и „плака“, Стево ќе присуствува на погребот на Кралицата Елизабета Втора

Претседателот Стево Пендаровски ќе присуствува на државниот погреб на Кралицата Елизабета Втора.

Тој ќе биде во присуство на својата сопруга.

Погребот ќе се одржи на 19 септември 2022 година (понеделник) во Лондон.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ