сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМАКЕДОНИЈА СЕ ТРЕСЕ: Регистрирани дури три земјотреси, „здрмани“ Албанија и Грција!
spot_img

МАКЕДОНИЈА СЕ ТРЕСЕ: Регистрирани дури три земјотреси, „здрмани“ Албанија и Грција!

Три слаби земјотреси денеска го стресоа западниот дел на територијата на Македонија.

Станува збор за два земјотреси со јачина од 2 степени, и еден до јачина од 2.5 степени, при што сите три се со епицентар на македонско тло на 11, 14 или 16 километри од албанскиот град Поградец. Во регионот, денеска земјотреси имаше во Албанија и Грција

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ