среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонија и Штип завиени во црно: Почина проф.др.Методи Чепреганов! (ФОТО)
spot_img

Македонија и Штип завиени во црно: Почина проф.др.Методи Чепреганов! (ФОТО)

Македонија и Штип завиени во црно, откако одекна веста дека починал проф.др.Методи Чепреганов!

Ова го потврдија и од Неуромедика, приватна болница во која работеше Чепреганов.

„Почитувани,

Со огромна жалост би сакале да Ве известиме дека денес по кратко боледување почина нашиот ценет и почитуван Проф.Др.Методи Чепреганов.

Директорот,менаџерскиот тим и сите вработени изразуваат огромна почит и благодарност за соработката и успесите во работата како дел од тимот на болницата,во која работеше повеќе од 20години“, стои во соопштението на нивната ФБ страна.

Чепреганов е роден штипјанец, кој редовно го посетуваше својот роден град. Над 60 години практикуваше медицина, а остана активен во оваа област и по пензијата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ