сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонија и се е можно: Се запали локомотива кај Неготино, ја гасат...
spot_img

Македонија и се е можно: Се запали локомотива кај Неготино, ја гасат со кофи! (ВИДЕО)

МВР информираше дека избил пожар во локомотива од патнички воз кој сообраќал на релација Скопје-Гевгелија.

-Пред два околу 18:42 часот во ОВР Неготино било пријавено дека на железничка станица Кукуричани настанал пожар во локомотивата. Екипа на Територијалната противпожарна единица Неготино го изгаснала пожарот, а повредени лица нема. Увид на местото ивршила екипа од ОВР Неготино, стои во полицискиот билтен.

Вчера на ТикТок се појави и видео од немилиот настан, на кое се гледа како неколку луѓе се обидуваат со кофи со вода да го изгаснат пожарот, при што од локомотивата излегува густ чад.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ