понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаМакедонија има министер со само 2 години работен стаж!?
spot_img

Македонија има министер со само 2 години работен стаж!?

Најдолг работен стаж има Никола Тупанчевски 34 години а веднаш зад него е Славица Грковска со 24 па премиерот Ковачевски со 23 и министерот со најголема плата Оливер Спасовски – 21 година.

Министерот за животна средина и просторно планирање, Насер Нуредини е министерот кој има најмалку години на стаж, само 2 години.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ